zondag 24 november 2024
om 10:00
Eredienst - Gedachteniszondag
Voorganger(s): Ds. Douwe de Roest
Orde van dienst
Zondag 24 november is Gedachteniszondag. In de dienst gedenken we allen die zijn overleden. We noemen de namen van gemeenteleden die in het afgelopen jaar zijn overleden en/of van wie vanuit onze kerk afscheid is genomen, waarbij door hun nabestaanden een kaars kan worden aangestoken.
Daarna is ieder die dat wil welkom om voorin de kerk een kaarsje aan te steken voor wie we willen gedenken, van kortgeleden of van langer terug. Er is muzikale medewerking van de zanggroep o.l.v. Nellie de Visser, die onder andere het moment van de gedachtenis als altijd muzikaal omlijst.
In de dienst horen we een van de misschien wel meest aangrijpende passages uit het Nieuwe Testament, als we uit het Johannesevangelie lezen over het verdriet van twee zussen om hun broer Lazarus, over de gepijnigde uitroep van béide zussen: ‘Als U hier was geweest, zou mijn broer niet zijn gestorven’.
Aangrijpend is niet alleen dat verdriet en die wanhoop, net zo goed is het aangrijpend hoe Jezus omgaat met beiden, hoe hij uiteindelijk zelfs omgaat met de dood van Lazarus, maar wat zegt dát ons dan, juist als we onze geliefden met elkaar gedenken?
|